Platit se nebude – Das Meininger Theater

11. 6. 2014
Divadelní svět Brno
Městské divadlo Brno

Antonia a Margherita jsou zoufalé: Ceny potravin v poslední době vzrostly natolik, že platba za nájem, elektřinu a plyn se stává čím dál větším problémem.  A tak ženám v domácnosti zůstává jen jedna volba: supermarkety jsou vyplundrované, devíza zní „platit se nebude“!

Nejprve může Antonia přinést kradené zboží bez problémů domů, v domnění, že bude v bezpečí. Situace se však začne brzy komplikovat. Policejní hon za pohřešovanými naturáliemi a snaha žen vše utajit před zákonu dbalými manželi ústí ve velkolepou frašku a šílenou komedii. V této krizové situaci se ženy ukazují jako neobyčejně vynalézavé, když hledají stále absurdnější výmluvy, aby zakryly své otázky budící jednání.

Dario Fo, italský dramatik, nositel Nobelovy ceny a anarchista si nebere servítky a jeho komedie jsou vždy plné ironických společensko-politických narážek. Již několikrát byl tento italský spisovatel, divadelník, scénograf zatčen přímo na scéně a přesto nikdy nedopustil, aby i přes mnohou nelibost přišel o svou tvůrčí svobodu.

režie: Tobias Rott scéna a kostýmy: Christian Rinke dramaturgie: Gerda Binder hrají: Evelyn Fox, Mara Amrita, Vivian Frey, Florian Beyer, Raphael Kübler
Soubor: Das Meininger Theater