MISTERIOS DE NAVIDAD / TAJEMSTVÍ ZROZENÍ

Adventní koncert
OPEN HOUSE BRNO

Plaisirs de Musique společně s Hospicem sv. Alžběty pořádají adventní koncert, jehož výtěžek je určen na podporu činnosti hospice.

Plaisirs de Musique ve složení:
Eliška Tesařová — zpěv, perkuse
Marta Kratochvílová — traverso, perkuse
Jan Čižmář — loutna, barokní kytara, theorba, zpěv
Marian Friedl — kontrabas, zpěv
a hosté - OctOpus Vocalis

Oblast, v níž se odehrával biblický příběh o narození Ježíše, je dodnes prodchnuta esencí doby dávno minulé. Hudební odkaz, který z této blízkovýchodní oblasti pramení, pak zásadně ovlivnil evropskou kulturu v období středověku a renesance a dále putoval Evropou, aby se hluboce zakořenil v tradicích a kulturách řady středomořských zemí. Písňová kultura této oblasti je přímým a dodnes živým zrcadlením dávných dob a inspiruje hudebníky po celém světě k mnoha jedinečným zpracováním. Temperamentní písně jsou plné emocí, v melodiích a textech se odráží nejen touhy jednotlivců, ale zaslechneme v nich bolestné i nadějeplné tóny odkazující na pohnuté dějiny regionu. Významnou část repertoáru tvoří ukolébavky, které zpívaly matky svým dětem.

Dále mohou zuřit války a konflikty, viry a nemoci, ale tímto koncertem si opět připomeneme, že pro lásku má smysl žít a za život z lásky má smysl bojovat. A pokud se láska tento večer dotkne srdcí všech přítomných, poslání bylo i tentokrát naplněno.

Pořadatel
Plaisirs de Musique IČO: 04087526
Slevy

250 Kč - snížená pro děti do 15 let, studenty do 26, seniory nad 60, ZTP, ZTP-P
150 Kč - studenti hudebních oborů (pouze na místě)
děti do 6 let zdarma

Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)