Vyhlídková jízda Brnem: PO STOPÁCH LEOŠE JANÁČKA

Vyhlídková jízda

Vyhlídkové jízdy Brnem jsou určeny těm, kteří chtějí město poznat i z jiné perspektivy než pěší a uvítají, že je za novými zážitky doveze pohodlný minibus.

Trasa mapuje místa a budovy spojené s osobností Leoše Janáčka (1854–1928), ve světě nejhranějšího českého operního skladatele. Zahrnuje lokality, ve kterých Janáček žil, komponoval, dirigoval, vyučoval, prožíval premiéry svých skladeb, procházel se, setkával se s přáteli apod. Součástí trasy je prohlídka baziliky Nanebevzetí panny Marie na Starém Brně, spojené s Janáčkovým pobytem ve starobrněnském klášteře, a domku na Smetanově ulici, ve kterém Janáček prožil poslední čtvrtinu života a zkomponoval všechna svá vrcholná díla. Před jízdou doporučujeme zakoupení publikace Po stopách Leoše Janáčka v eshopu nebo v informačním centru TIC BRNO. Průvodcem bude Jiří Zahrádka, muzikolog a kurátor Archivu Leoše Janáčka. Pro zahraniční účastníky bude k dispozici audioguide s komentářem v anglickém nebo německém jazyce.

 

Pořadatel
TIC BRNO p.o. IČO: 00101460
Slevy

250 Kč děti do 7 let, studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 

Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)