PO STOPÁCH LEOŠE JANÁČKA

Vyhlídková jízda

V letošním roce pro vás TIC BRNO připravil sedm vyhlídkových okruhů, na které se můžete těšit v rozmezí června – listopadu 2022. Fanoušci architektury vyrazí minibusem za poznáváním brněnského funkcionalismu, slavných vil a za paláci průmyslové aristokracie. Další okruh nadchne milovníky krásných vyhlídek, sportovní fanoušci si přijdou na své v rámci trasy, která mapuje legendární místa brněnského sportu. A úplnou novinkou v nabídce je nová trasa mapující historii dělnických kolonií v Brně a trasa Po stopách Leoše Janáčka, zařazená mimořádně v listopadu během festivalu Janáček Brno.

Trasa mapuje místa a budovy spojené s osobností Leoše Janáčka (1854–1928), ve světě nejhranějšího českého operního skladatele. Zahrnuje lokality, ve kterých Janáček žil, komponoval, dirigoval, vyučoval, prožíval premiéry svých skladeb, procházel se, setkával se s přáteli apod. Součástí trasy je prohlídka baziliky Nanebevzetí panny Marie na Starém Brně, spojené s Janáčkovým pobytem ve starobrněnském klášteře, a domku na Smetanově ulici, ve kterém Janáček prožil poslední čtvrtinu života a zkomponoval všechna svá vrcholná díla. Před jízdou doporučujeme zakoupení publikace Po stopách Leoše Janáčka v eshopu nebo v informačním centru TIC BRNO. Průvodcem bude Jiří Zahrádka, muzikolog a kurátor Archivu Leoše Janáčka. Pro zahraniční účastníky bude k dispozici audioguide s komentářem v anglickém nebo německém jazyce.

 

Pořadatel
TIC BRNO p.o. IČO: 00101460
Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)