F SCÉNA 17. STOROČIE 17:00

Všetečníci, Bratislava
Ostatní
F Scéna
200 Kč
Předprodej vstupenek bude ukončen ve čtvrtek 25.8. ve 13 hodin. Zbylé vstupenky bude možné zakoupit na místě hodinu před začátkem představení.
  • pro seniory, žáky a studenty po předložení průkazu sleva ze vstupenky 20%
  • pro členy FOS Jánošík Brno po předložení průkazu sleva ze vstupenky 50% 

Skupina tanečního humoru Všetečníci, Bratislava, Slovensko

Skupina tanečního humoru Všetečníci byla založena v roce 2005 v Bratislavě. Věnuje se netradičnímu zpracování scénického folkloru v duchu "čím vtipnější, tím vtipnější". Humor, parodie a nadsázka jsou hlavními atributy jejich představení a zápletky, případně vyvrcholení děje v choreografiích, navzdory "folklórnímu" vizuálu, spíše odrážejí smysl pro humor dnešního diváka.

Všetečníci, taneční skupina, která bere humor vážně = známé osobnosti (nejen v Bratislavě, ale ve folklorním světě vůbec): Ján Všetečka, Stanislav Marišler, Maroš Červenák, Zdeno Jašek, Dominik Mičev, Marta Valentová, Lucia Nogová, Zuzana Hajková, Elena Medlenová, Kristína Osrmanová, Lenka Kuchtová, Charlie j. h.

17. STOROČIE 17:00, celovečerní tematický program

17. století začíná 1. ledna 1601 a končí 31. prosince 1700. To je asi jeho největší problém. Jako každé století, i to sedmnácté bylo plné válek, povstání, epidemií, nových vynálezů, objevů a uměleckých děl. Nejsilnějším argumentem je dělová koule. Největším technickým vynálezem šampaňské. Nejoblíbenějším politickým zřízením je absolutismus. Zejména mezi panovníky. A takto bychom mohli pokračovat, ale nebudeme. Na úvod to úplně stačí. Osm příběhů odehrávajících se v 17. století. Osm příběhů, které mají jednu věc společnou. O jakou věc se jedná, necháme na důvtipu ctěného diváka. Diváci, u kterých k dovtípení nedojde a jsou zvědaví, co společného zmíněné příběhy mají, ať telefonicky kontaktují našeho uměleckého vedoucího. Nejlépe kolem 17:00.


Námět a scénář: Ján Všetečka

Hudba a texty písní: Ján Všetečka

Choreografie: Stanislav Marišler, Lucia Nogová, Ján Všetečka

Kostýmy: Liliana Singhofferová

Grafický design: Ján Všetečka

Produkce: Maroš Červenák

Asistenti režie: Stanislav Marišler, Maroš Červenák, Zdeno Jašek

Režie: Ján Všetečka

Projekt z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia

www.vsetecnici.eu

26. 8. 2022 19:30
Činoherní scéna MdB
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
Po – Pá  9.00 – 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 18.00

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246