MEZIPATRA QFF | BRAMBŮRKOVY SNY O AMERICE

Film
Mezipatra
130 Kč

CZ   Mezipatra QFF | Brambůrkovy sny o Americe  (95 min, USA, 2021, české titulky)

Vladivostok, Sovětský svaz. Píše se rok 1985 a malý Brambůrek sní o lepším životě bez červených šátků, výpadků elektřiny a homofobních komentářů. Po pádu komunistického režimu sice svitne naděje na růžovější vyhlídky, brzy ale všem dojde, že výměna stranické garnitury stačila maximálně na zajištění distribuce toaletního papíru. Politický nátlak a zkostnatělé názory ve společnosti stále přetrvávají. Vysvobození chce Brambůrkova rodina najít v podobě podezřelého inzerátu, který láká do země splněných snů. Opravdu je ale tráva za plotem vždycky zelenější, respektive brambůrky křupavější? Štiplavá komedie o kulturních stereotypech, které není nic svaté. Nezvyklá a hravá divadelní stylizace navíc filmu dodává humorný nadhled, díky němuž i útěk z domoviny způsobený strachem o vlastní život vyznívá jako satirická historka utahující si ze všech ideologických -ismů moderních dějin.

--- Potato Dreams Teaser

EN  Mezipatra QFF | Potato Dreams of America   (95 min, USA, 2021, Czech subtitles)

Vladivostok, the USSR. It is the year 1985 and little Potato dreams of a better life without red scarves, power outages, and homophobic comments. The fall of the Communist regime brings a glimmer of hope for a brighter future, but everybody soon realizes that the change in the state apparatus has only led to better distribution of toilet paper. Political pressure and rigid opinions still prevail in society. Potato’s family sees delivery from poverty in a suspicious ad that beckons to the land of fulfilled dreams. But is the grass really greener, and chips crunchier, on the other side? A biting comedy about cultural stereotypes that holds nothing sacred. The unusual and playful theatre stylization gives the film a comedic twist, turning a flight from one’s home in fear of one’s own life into a satiric tall-tale poking fun at all the ideological -isms of modern history.

18. 11. 2021 20:30
Cabaret des Péches, Jalta
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

Podmínky vstupu do předprodeje:
Vstup bude umožněn pouze s použitím respirátoru. Prosíme o dodržování 2 m rozestupu, maximální počet návštěvníků – 6 osob.

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246