STOPY TEXTILNÍCH MAGNÁTŮ NEJEN V BRNĚ I.

Rodiny Stiassni a Weinmann / průmyslníci, obchodníci a mecenáši
Přednáška

Ústí nad Labem a Brno představovaly od poloviny 19. století dvě města, jejichž podobu výrazně ovlivnil nástup průmyslu. Ústecká rodina Weinmannů profitovala především z obchodu s uhlím a bankovnictví. V Ústí nad Labem prosluli ovšem nejen jako movití uhlobaroni, ale také investoři luxusních rodinných domů a podporovatelé řady sociálních, zdravotních a kulturních staveb (knihovna, plicní sanatorium, sirotčinec atd.). Hermine Weinmannová se provdala za textilního magnáta Alfreda Stiassniho z Brna. Rodina Stiassni pocházela původně z bučovického židovského ghetta a během tří generací se vypracovala mezi brněnskou prvorepublikovou podnikatelskou elitu. Přednáška přiblíží posluchačům mikrosvět, tedy společenské, obchodní i příbuzenské vazby těchto vybraných rodin v období od poloviny 19. století do sklonku první republiky.

Autor: Petra Svobodová – historička, památkářka a manažerka v kultuře, řadu let působila jako vedoucí brněnské Vily Löw-Beer a posléze vedoucí Odborného oddělení v Muzeu romské kultury. Zabývá se problematikou památkové ochrany moderní architektury a industriálních staveb, věnuje se historii Brna 19. a 20. století a je spoluautorkou několika knih na tato témata. 

Místo konání: Vila Stiassni, Hroznová 14, Brno

Pořadatel
TIC BRNO p.o. IČO: 00101460
Slevy

75 Kč senioři, studenti, ZTP

Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)