F SCÉNA 17. STOROČIE 17:00

Všetečníci, Bratislava
Ostatní
  • pro seniory, žáky a studenty po předložení průkazu sleva ze vstupenky 20%
  • pro členy FOS Jánošík Brno po předložení průkazu sleva ze vstupenky 50% 

Skupina tanečního humoru Všetečníci, Bratislava, Slovensko

Skupina tanečního humoru Všetečníci byla založena v roce 2005 v Bratislavě. Věnuje se netradičnímu zpracování scénického folkloru v duchu "čím vtipnější, tím vtipnější". Humor, parodie a nadsázka jsou hlavními atributy jejich představení a zápletky, případně vyvrcholení děje v choreografiích, navzdory "folklórnímu" vizuálu, spíše odrážejí smysl pro humor dnešního diváka.

Všetečníci, taneční skupina, která bere humor vážně = známé osobnosti (nejen v Bratislavě, ale ve folklorním světě vůbec): Ján Všetečka, Stanislav Marišler, Maroš Červenák, Zdeno Jašek, Dominik Mičev, Marta Valentová, Lucia Nogová, Zuzana Hajková, Elena Medlenová, Kristína Osrmanová, Lenka Kuchtová, Charlie j. h.

17. STOROČIE 17:00, celovečerní tematický program

17. století začíná 1. ledna 1601 a končí 31. prosince 1700. To je asi jeho největší problém. Jako každé století, i to sedmnácté bylo plné válek, povstání, epidemií, nových vynálezů, objevů a uměleckých děl. Nejsilnějším argumentem je dělová koule. Největším technickým vynálezem šampaňské. Nejoblíbenějším politickým zřízením je absolutismus. Zejména mezi panovníky. A takto bychom mohli pokračovat, ale nebudeme. Na úvod to úplně stačí. Osm příběhů odehrávajících se v 17. století. Osm příběhů, které mají jednu věc společnou. O jakou věc se jedná, necháme na důvtipu ctěného diváka. Diváci, u kterých k dovtípení nedojde a jsou zvědaví, co společného zmíněné příběhy mají, ať telefonicky kontaktují našeho uměleckého vedoucího. Nejlépe kolem 17:00.

Námět a scénář: Ján Všetečka

Hudba a texty písní: Ján Všetečka

Choreografie: Stanislav Marišler, Lucia Nogová, Ján Všetečka

Kostýmy: Liliana Singhofferová

Grafický design: Ján Všetečka

Produkce: Maroš Červenák

Asistenti režie: Stanislav Marišler, Maroš Červenák, Zdeno Jašek

Režie: Ján Všetečka

Projekt z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia

www.vsetecnici.eu

Předprodej vstupenek bude ukončen ve čtvrtek 25.8. ve 13 hodin. Zbylé vstupenky bude možné zakoupit na místě hodinu před začátkem představení.
Pořadatel
FOS Jánošík IČO: 65761707
Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)