F SCÉNA: DYBY BYLA MORAVA

26. ročník letních folklorních večerů
Koncert

V pořadu „Dyby byla Morava“ diváky provedeme některými částmi Moravy.

Kde jinde začít, než v domovském Brně. V programu se představí region Brněnska líšeňskými čardáši v podání souboru Líšňáci. Tento národopisný soubor navazuje na zvyky a život generací lidí, žijících v této obci, dnes přiřazené k Brnu, jako jeho čtvrť. Ráz tohoto bývalého městečka určovali právě jeho lidé, kteří si uchovali vztah k práci, k lidové kultuře, krojům, zvykům, tancům a lidové slovesnosti. V tomto duchu se dnes nesou jejich představení.

Tanečníci ze Slováckého krúžku v Brně nám předvedou tance z regionů Kyjovsko a Horňácko. Tento nejstarší folklorní spolek, jehož vznik se datuje do začátku minulého století, udržuje zvyky a tradice z celého Moravského Slovácka. Členové taneční skupiny, mužského a ženského pěveckého sboru i cimbálové muziky vystupují ve třech, a sólistech v ještě mnoha dalších, ze sedmadvaceti typů lidových krojů regionu.

Soubor lidových písní Májek nás přenese na Valašsko, Malou Hanou a Luhačovské Zálesí. Těmto regionům se věnuje soubor již od svého vzniku v roce 1974 a tvoří další díl mozaiky tohoto komponovaného pořadu.

Posledním účastníkem tohoto pořadu pak bude „nováček“ mezi výše jmenovanými, soubor Demižón ze Strážnice, který nám ukáže, jak se tančí, hraje a zpívá ve Strážnici a v Petrově. Věnuje se totiž právě těmto folklorním regionům a občas si odskočí i na Slovensko.

Autorem celého komponovaného pořadu je vedoucí Májku Milan Zelinka a tímto devadesátiminutovým programem nás provede moderátor Tomáš Gross.

http://www.fosjanosik.cz/

Předprodej bude uzavřený dne 27. 7. 2023 ve 13.00 hod. Doprodej vstupenek probíhá každý večer od 18.30 h v pokladně přímo v Biskupském dvoře.
Pořadatel
FOS Jánošík IČO: 65761707
Slevy

Při předložení průkazu sleva 20% pro seniory, žáky a studenty. Sleva 50% pro členy FOS Jánošík Brno.

Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)