KAM KRÁČÍŠ, BRNO? - NEJOŠKLIVĚJŠÍ BŘEH V BRNĚ? ZATÍM...

Prohlídka s průvodcem

Svitava, jeden ze dvou velkých brněnských vodních toků, prochází územím, které se v historii stalo domovem významných brněnských továren. Jejich rozkvět umožnila právě voda z řeky pohánějící kdysi prosperující podniky. Někdejší sláva fabrik už je pryč a ve většině případů z nich zbyly oprýskané budovy, kvůli nimž je nábřeží Svitavy dobré jen pro projížďku na kole. Avšak postupně se i zde uvolní místo nové výstavbě, která nábřeží řeky probudí k životu.

Poslední z chystaných procházek po rozvojových lokalitách v rámci “Kam kráčíš, Brno?” ukáže návštěvníkům nejen historii posvitavské průmyslové zóny, ale také projekty, které zde vznikají či postupně vzniknou. Ukážeme vám, co se stane s někdejšími podniky, jejichž chátrající budovy v současnosti celé území dusí a neumožňují jeho rozvoj. Uvidíte také, jak se má vylepšit samotné koryto Svitavy a zelené plochy okolo.

Datum: neděle 15. října 2023 v 15:00
Místo setkání: u Zábrdovického mostu (cyklostezka směr Vídeň, poblíž tramvajové zastávky Vojenská nemocnice, linky č. 2 a 3)
Konec trasy: u Zderadova mostu (poblíž tramvajové zastávky Masná, linky č. 8, 9 a 10)
Délka trvání: 1hod 30min
Délka trasy: 1,5 kilometru
Náročnost, omezení: Rovinatá, doporučujeme pevnou obuv
Vstup: Zdarma po registraci
Kapacita: 30 osob

Pořadatel
Magistrát města Brna
Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)