OD LILIE KE ČTVERCI - SECESE V BRNĚ

Prohlídka s průvodcem

Když jdete centrem Brna a zvednete hlavu, budete možná překvapeni, že na vás z fasády shlíží zlaté ornamenty či barevné obličeje. Výrazná zdobnost, motivy květin i zvířat, to je secese, která významně ovlivnila tvář města na přelomu 19. a 20. století. Prostřednictvím význačných staveb budou návštěvníci obeznámeni se secesí jakožto vrstevnatým trendem, který i přes své krátké trvání významně spoluutvářel architektonické spektrum Brna. Dozvíme se také o Otto Wagnerovi, zakladateli moderní architektury, od jehož smrti v letošním roce uplynulo 105 let.  

Při této prohlídce zůstaneme v centru; pokud vás ale secese chytí za srdce, vydejte se s námi na červnovou, délkou i obsahem náročnější prohlídku pro opravdové fajnšmekry, tentokrát do vzdálenějších ulic!  

*Tato prohlídka existuje také v tištěné podobě, a to jako kapitola v novém průvodci TO JE BRNO IV., který najdete od dubna v infocentrech TIC BRNO a v e-shopu www.darkyzbrna.cz.  

Tato prohlídka je bez bariér, vítáme rodiče s kočárky i vychované pejsky.  

Trasa: centrum Brna  

Sraz: náměstí Svobody u časostroje  

Délka programu: 1h 30min  

Průvodce: Jakub Sochor 

Pořadatel
TIC BRNO p.o. IČO: 00101460
Slevy

75 Kč – děti od 7 let, studenti, senioři, ZTP, ZTP-P
375 Kč – rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti)

Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)