ODPOLEDNE S JANEM SKÁCELEM

Prohlídka s průvodcem

 

V roce 2022 uplynulo 100 let od narození jednoho z největších moravských básníků, Jana Skácela. Patří k legendárním brněnským uměleckým osobnostem, které tvořily obraz a duchovní atmosféru našeho města v druhé polovině 20. století. Trochu jiné setkání s jeho životem a dílem nabídne dvojdílné odpoledne: v Oddělení dějin literatury Moravského zemského muzea proběhne komentovaná prohlídka expozice Corpus litterarum spojená s tvůrčí dílnou a zasadí autorovo působení do kontextu doby, následující procházka městem připomene místa s ním spjatá: jeho bydliště, redakce periodik, práci v rozhlase nebo oblíbenou kavárnu.

Během prohlídky se budeme pohybovat mezi jednotlivými místy tramvají, je nutné si zajistit jízdenku. Prohlídku vede Mgr. Hana Kraflová, kurátorka oddělení dějin literatury Moravského zemského muzea v Brně.   Komentovaná prohlídka se koná ve spolupráci s Moravským zemským muzeem.

Trasa: Dům Jiřího Gruši (Hudcova) - ul. Pionýrská - náměstí Svobody      

Sraz: zastávka tram. Hudcova    

Délka programu: 2h30  

Průvodce: Hana Kraflová

Pořadatel
TIC BRNO p.o. IČO: 00101460
Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)