Brněnské výstaviště vzniklo ve dvacátých letech jako sebevědomý manifest československého stavebnictví, které se právě v tomto období začalo industrializovat a stávat významným hospodářským odvětvím. Další období rozkvětu zažil areál na přelomu 50. a 60. let, kdy se zde konaly průmyslové výstavy a veletrhy a pisárecké údolí se stalo výkladní skříní národní ekonomiky. Procházka výstavištěm přiblíží těsné spojení mezi jednotlivými pavilony a průmyslovými podniky, které na výstavišti vystavovaly nebo se podílely na výstavbě jednotlivých objektů. Připomeneme si například podíl Královopolské strojírny na výstavbě pavilonů Y, Z a C, zaniklé pavilony podniků Sigma, Škoda Plzeň nebo Vítkovice, a historii železniční vlečky, po níž se na výstaviště dopravovaly nejtěžší průmyslové exponáty přímo do pavilonu B.
Prohlídka se koná v rámci doprovodného programu výstavy Res Urbanae.
Trasa: sousoší Nový věk/pavilon B/pavilony C Y Z/pavilony G H
Sraz: u sousoší Nový věk, před vstupem do areálu BVV
Délka programu: 1 h 30
Průvodce: Lenka Štěpánková (BVV)
Trasa obsahuje bariéry.
Při zakoupení vstupenky na jakoukoli AutenTICkou prohlídku či přednášku máte v infocentru pod krokodýlem (Radnická 8) nebo infocentru TO JE BRNO (Panenská 1) pohlednici s fotografií Romana France zdarma.
75 Kč – děti od 7 let, studenti, senioři, ZTP, ZTP-P
375 Kč – rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti)
+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz
Panenská 1
602 00 Brno
Otevřeno denně
9:00—18:00
Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)