STOPY TEXTILNÍCH MAGNÁTŮ NEJEN V BRNĚ II.

Přednáška

Rodiny Löw-Beer a Tugendhat / slavné vily a továrny 

Současnou podobu jihomoravské metropole v druhé polovině 19. století a první polovině století 20. zcela zásadně ovlivnil nástup a rozvoj textilního průmyslu. Mezi brněnskými německými vlnařskými magnáty židovského původu vynikali zejména členové rodin Löw-Beer a Tugendhatů. Přednáška se pokusí posluchačům přiblížit společenské, obchodní i příbuzenské vazby těchto rodin nejen v Brně, ale třeba i v Ostravě, a to v období od poloviny 19. století do sklonku první republiky. Textilní podnikatelé zanechali v Brně nepřehlédnutelné stopy v podobě luxusních rodinných rezidencí, ale také rozsáhlých továrních areálů či dělnických kolonií. Přijďte se seznámit s příběhem textilních podnikatelů a podívat se na Brno jejich očima.  

Autor: Petra Svobodová – historička, památkářka a manažerka v kultuře, řadu let působila jako vedoucí brněnské Vily Löw-Beer a posléze vedoucí Odborného oddělení v Muzeu romské kultury. Zabývá se problematikou památkové ochrany moderní architektury a industriálních staveb, věnuje se historii Brna 19. a 20. století a je spoluautorkou několika knih na tato témata.  

Místo konání: Vila Stiassni – schodišťová hala, Hroznová 14 

Pořadatel
TIC BRNO p.o. IČO: 00101460
Slevy

75 Kč senioři, studenti, ZTP

Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)