VŠICHNI BRNĚNŠTÍ SVATÍ

Prohlídka s průvodcem

Brno je plné svatých. Ve středu města na ně narazíte na každém kroku. U vchodu do minoritského kostela nás čeká sv. Dismas, kousek od Divadla Husa na provázku pak například sv. Primitiv. Proč zde byli postaveni? Jaký je kontext vzniku těchto soch? To je jedna z mnoha otázek, které se pokusíme zodpovědět. Hlavně se však zaměříme na postavy světců samotných. Řada z nich se z dnešního pohledu jeví jako rozporuplné osobnosti. Ani sama katolická církev své věřící nezavazuje k uctívání svatých. Jejich osudy však mají potenciál oslovovat každého z nás. V předvečer svátku Všech svatých spolu půjdeme Brnem a zkusíme se zeptat kamene… Prohlídka s kvízem.            

Trasa: Petrov (sv. Petr, Pavel, sv. Cyril, Metoděj, sv. Tekla a sv. Jan Kapistránský), Zelný trh (sv. Primitiv), Kapucínské nám. (sv. František a sv. Antonín Paduánský), Římské nám. (sv. Florian), Josefská (sv. Roch), Dominikánské nám. (sv. Michal)

Sraz: Petrov před katedrálou       

Délka programu: 2h                                      

Průvodci: Jana Čuprová, Zdenka Pitrunová

Pořadatel
TIC BRNO p.o. IČO: 00101460
Slevy

75 Kč – děti od 7 let, studenti, senioři, ZTP, ZTP-P
375 Kč – rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti)

Fyzicky lze vstupenky koupit v informačním centru TO JE BRNO

+420 513 039 035
+420 602 404 246
panenska@ticbrno.cz

Panenská 1
602 00 Brno

Otevřeno denně
9:00—18:00

Zde prodáváme také vstupenky ze sítí
Goout, Ticketportal, Colosseumticket, Smsticket, Ticketstream, TicketLIVE (Pozor – Ticketstream lze platit pouze hotově)